אורית הורוביץ בר-עם המליצה על הספר "אבקת הקסמים" בתוכנית הבוקר פותחים יום בערוץ 13! צפו בסרטון :

לכבוד שבוע הספר העברי המגזין 9instyle המליץ על הספר "אבקת הקסמים" כספר חובה בכל בית:

"14. על הספר "אבקת הקסמים" של ליהי רז דואני כבר כתבנו כאן, בכתבת מתנות סוף השנה שלנו, אבל הספר לחלוטין עומד בפני עצמו וראוי להיכלל ברשימה שלנו. זהו סיפור לילה טוב מרגיע, העוזר לילדים להתמודד עם חלומות רעים באמצעות דמויות קסומות ונפלאות. האיורים המקסימים של רחלי בן-אהרן עשויים בקוים שחורים בלבד ותפקידם של הילדים הוא לצבוע את הדפים ולהפיח בספר חיים חלומיים וקסומים." (הוצאה עצמית).

>> קישור לכתבה המלאה.

ובכתבה אחרת הומלץ על הספר אבקת הקסמים כמתנת סוף שנה (מקורית ועם תוכן אמיתי) לילדי הגן:

"אז מה קונים לילדי הגן ובסטייל? זו בהחלט שאלה טובה ולאחר תחקיר מעמיק שערכנו, יש לנו כמה תשובות לגביה. בחרנו במוצרים שימושיים ומעוצבים במיוחד, כאלו שימשיכו לשמש אתכן ואת הילדים ויזכירו להם את השנה שחלפה בגן. הנה הרשימה המנצחת שלנו:... הספר 'אבקת הקסמים' של ליהי רז דואני עם האיורים המקסימים של רחלי בן-אהרן הוא סיפור מרגיע לפני השינה שעוזר לילדים להתמודד עם חלומות רעים. בשעות היום מדובר בספר פעילות ויצירה מהנה בו הילדים צובעים את האיורים ואת הגלויות המצורפות, כותבים, משרבטים, גוזרים ומציירים חלומות נוספים בסוף הספר".

>> קישור לכתבה המלאה.

>> ולקבלת הצעת מחיר משתלמת בקנייה מרוכזת של מתנות סוף שנה לילדי הגן, דברו איתי כאן.


ציפי גליק גולופסט, עובדת סוציאלית קלינית ומומחית בפסיכותרפיה קוגניטיבית התנהגותי CBT, כתבה על הספר אבקת הקסמים:

"ברצוני להמליץ על הספר "אבקת הקסמים" של ליהי רז-דואני כספר נפלא וייחודי שעשוי להוסיף צבע ככלי התערבות ביבליותרפי לכלל המטפלים הרגשיים בילדים או לסירוגן, להורים, עבור ילדים החולמים חלומות רעים...

הספר יצירתי ועוסק בהתמודדות הילדים עם חלומות רעים ואף יחסי אחים כגורם מכיל ואכפתי המלווה את הסיפור לכל אורכה ויוצר מסגרת הנעימה לקורא.

בספר, טל משתפת את אחותה דנה בחלומות הרעים שפוקדים אותה והאחות מעלה שיטה שמעלימה חלומות רעים ושמה "שיטת החלומות הקסומים". וכך, בכל לילה דנה מציעה כי ניתן לבחור את החלום באמצעות היכרות עם דמות- חיה לבבית ואף לקחת חלק ביצירתה באמצעות צביעה אישית (הספר עשוי כך שהוא גם חוברת צביעה).

עצם השיתוף של חלומות רעים פותח צוהר לעולם קסום, עולם החלומות של כל ילד וילדה וכך הספר מאפשר הידברות שאף מטכסת עצה המזכירה את השימוש בחשיבה חיובית (כחלק משיטת הטיפול הקוגניטיבי התנהגותית) כחלק מהתמודדות עם פחדים. השיח הרגשי ועבודת הצביעה מאפשרים עיבוד רגשי ואף מעניקים חווית שליטה וביטחון כי ניתן לנסות לבחור על מה לחלום. וגם אם לא מושג בכל לילה העלמת החלום הרע תמיד ניתן להשתמש באבקת הקסמים שהסופרת, בנדיבותה מצרפת לספר.

יפה גם, שבסוף הספר יש דפים נוספים המאפשרים שיח חיובי המשכי באמצעות ציור החלומות ויצירת גלויות.

מניסיוני, הידברות רגשית מכילה ואמפתית ויחד עם מתן כלים יצירתיים מקנה תחושת ביטחון לילדים וכך הנם עשויים להיכנס לשינה מצוידים היטב עם ארגז כלים יעיל להתמודדות עם עולם הפחדים."